International Relations Office

Akademik UŁ

Zanim podejmiesz decyzję o ubieganiu się o miejsce w akademiku UŁ, informujemy, że przez cały okres trwania epidemii, akademiki UŁ zobowiązane są do utrzymania szczególnego reżimu sanitarnego, który studenci muszą ściśle przestrzegać. Decydując się na aplikowanie o miejsce, prosimy przemyśleć dokładnie, czy jest się w stanie przestrzegać wszystkich ograniczeń, które będą obowiązywać w akademikach. Rozumiemy, że nie jest to łatwa sytuacja, ale został ona ustalona dla bezpieczeństwa zarówno studentów jak i administracji akademika.

Zagrożenie związane z koronawirusem nadal jest realne i poważne. Mimo że w Polsce niektóre ograniczenia zostały zniesione, specjalne zasady nadal obowiązują w akademiku i należy się do nich stosować.

Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno studentów, jak i pracowników akademika. Prosimy przeczytać dokładnie: Zakwaterowanie i zasady funkcjonowania DS w roku 2020/2021

Pamiętajcie, że następujące zasady obowiązują w akademiku:

  1. Recepcja akademika ma prawo sprawdzać każde wejście i wyjście z akademika jego mieszkańców. Będą pytać Was, dlaczego opuszczacie budynek, gdzie wychodzicie i kiedy wrócicie. Sprawdzą również, czy wracacie o zadeklarowanej godzinie. Za każdym razem macie obowiązek wpisać wyjście i wejście do akademika.
  2. Mieszkaniec może opuścić akademik na jedną noc lub więcej, po uzgodnieniu tego z kierownikiem akademika. W przypadku braku uzgodnienia i opuszczeniu akademika, utracisz  miejsce. Rzeczy zostaną spakowane i umieszczone w bezpiecznym miejscu.
  3. Nie ma możliwości wizyt w akademiku osób z zewnątrz i mieszkańców innych domów studenckich.
  4. Akademik jest zamknięty od godz. 23.00.
  5. Sale telewizyjne i siłownie są zamknięte.
  6. Przypominamy o noszeniu maseczek również wtedy, kiedy korzystacie z pralni, suszarni lub schodzicie na recepcję.
  7. W kuchni może przebywać tylko jedna osoba.
  8. Obowiązuje zakaz zgromadzeń się mieszkańców na korytarzach.

Złamie powyższych zasad spowoduje wydalenie z akademika. Te ograniczenia są wprowadzone dla bezpieczeństwa zarówno Was – studentów –  jak i administracji DS. Jeśli się na nie zgadzacie, prosimy o rozważenie innego miejsca zamieszkania. Powyższe procedury zostały przygotowane na podstawie aktualnie obowiązujących wewnętrznych rozporządzeń Uczelni, a także przepisów państwowych.  W przypadku wystąpienia różnych, nieprzewidzianych okoliczności, decyzje uprzednio podjęte przez Władze Uczelni mogą ulec zmianie w oparciu o bieżącą sytuację epidemiologiczną na osiedlu studenckim UŁ.

 

Jeśli planujesz opuścić akademik, przeczytaj zasady wykwaterowania z DS i zasady odbioru rzeczy pozostawionych w DS

Wniosek o rezerwację miejsca w DS UŁ na kolejny rok akademicki dla studentów kontynuacyjnych zakwaterowanie składany jest przez USOSweb (9-23.06.2020).

Wniosek o przyznanie miejsca w DS UŁ na okres wakacji – wniosek wyślij na adres sylwester.jasinski@uni.lodz.pl do 20 czerwca 2020. WAŻNE: w związku z zagrożeniem związanym z pandemią wywołaną przez koronawirusa, nowi mieszkańcy nie będą kwaterowani w akademikach podczas wakacji. Studenci nie mieszkający obecnie w akademiku: możecie ubiegać się o miejsce na czas letniej sesji egzaminacyjnej (tej sam wniosek).

Wniosek o przyznanie miejsca w DS UŁ (dla studentów którzy wcześniej nie mieszkali w akademiku, lub którzy dopiero rozpoczną studia).

 

Kontakty do akademików UŁ

W razie pytań, możesz kontaktować się z Biurem Współpracy z Zagranicą, nr telefonu: 42 635 42 37.

Regulamin przydzielania i korzystania z miejsc w Domu Studenta Uniwersytetu Łódzkiego

BWZ UŁ


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann