International Relations Office

Studium Języka Polskiego

Polish Language School read English version

Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców jest najstarszą instytucją w Polsce specjalizującą się w uczeniu cudzoziemców języka polskiego. Działa od 1952 roku. Dyplom SJPdC uzyskało już ponad 23 000 studentów. Absolwenci Studium stanowią 80% wszystkich cudzoziemców studiujących w Polsce. Studium dysponuje  wyspecjalizowaną kadrą nauczycieli, dużym doświadczeniem i sprawdzonymi metodami nauczania języka polskiego jako obcego.

Studium organizuje podstawowe kursy języka polskiego, jak również kursy specjalistyczne na potrzeby studiowania przedmiotów kierunkowych, takich jak: historia, geografia, biologia, chemia, fizyka, matematyka
i filozofia. Celem Studium jest dostarczenie cudzoziemcom wiedzy potrzebnej do studiowania na polskich uczelniach.

Proponujemy:

A. kurs miesięczny (około 120 godzin) rozpoczynający się 1 sierpnia, zgłoszenia do końca czerwca. Koszt – 480 EUR,

B. kursy pięciomiesięczne (około 500 godzin): rozpoczynające się w marcu (zgłoszenia do końca stycznia) oraz w październiku (zgłoszenia do końca sierpnia). Koszt – 1700 EUR .

C. dziewięciomiesięczne kursy przygotowawcze (początek w październiku) (800 – 900 godzin nauki języka ogólnego i specjalistycznego- przedmiotów kierunkowych dla wybranych studiów). Koszt – 3000 EUR,
a) dla kandydatów na studia w Polsce (humanistyczne, medyczne, techniczne, ekonomiczne, rolnicze itp),
b) dla kandydatów na studia podyplomowe i doktoranckie,

D. kurs roczny (około 600 godzin) rozpoczynający się 1 października, zgłoszenia do 1 września. Koszt: 2200 EUR.

E. kurs dwusemestralny rozpoczynający się 1 października (około 900 godzin), zgłoszenia do 1 września. Koszt: 3200 EUR.

Możemy także organizować kursy w innych, dogodnych dla Państwa terminach, jeżeli na miesiąc przed rozpoczęciem nauki zgłosi się co najmniej dziesięciu słuchaczy. Przewidujemy naukę języka polskiego dla początkujących i zaawansowanych, konwersacje oraz kursy z opanowaniem słownictwa specjalistycznego. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych językiem, literaturą i kulturą polską (prowadzimy zajęcia specjalistyczne). Podczas trwania każdego kursu przewidujemy wycieczki, spektakle teatralne, spotkania z ludźmi nauki, kultury i businessu. Oferujemy możliwość zakwaterowania w domu studenckim i wyżywienia w stołówce studenckiej (opłata miesięczna za miejsce w akademiku w pokoju dwuosobowym wynosi 400 PLN, jednorazowa kaucja zwrotna 700 PLN ).

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową http://www.sjpdc.uni.lodz.pl/


WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann